O mně

Tomáš Roreček

Ideamaker a copywriter v creative shopu RORECZECH s.r.o., hudební textař (Chinaski, Kryštof, Ready Kirken aj.), fotograf… Původně divadelní režisér… Nebo učitel…?! :-)

 Vystudoval jsem češtinu a občanskou nauku na UP v Olomouci a režii a dramaturgii na DAMU Praha. Práva na UK Praha jsem už nedokončil, protože mě začala bavit práce v reklamě. Zpočátku jsem byl copywriter, pak kreativní ředitel několika agentur. Po nějaké době (1995) jsem spoluzaložil creative shop Geronimo Ad Store, s.r.o.

Rok 2000 jsem strávil v Anglii, poté jsem se na 12 let stal spolumajitelem a kreativním ředitelem pražské full service agentury AG Geronimo (člen AKA). V roce 2013 jsem znovu oživil creative shop, ale pod novým jménem RORECZECH, s.r.o.

Po návratu z Anglie jsem onemocněl rakovinou, dnes jsem podle průběžných výsledků zdravý. (To sem nepíšu proto, abych někoho dojímal, to skutečně ne – ale vím, jak pro mně bylo v té době důležité vědomí, že existují i dobré konce… Tak to třeba někomu taky psychicky pomůže…)

Během rekonvalescence jsem začal fotit, především street dokument a taneční party. 

Vydal jsem knížku DĚLEJ CO UMÍŠ, sbírku básní a písňových textů.

S Emilem Valachem (hudba) jsme napsali autorské album PŘIPRAVENÝM (zpěv B. Basiková, B. Carloff, I. Hlas, M. Hrůza, R. Krajčo, D. Kraus, Lenny, J. Lota, M. Malátný, Marpo). Produkce Boris Carloff.

Písně skupiny Kryštof Rubikon a Atentát, jejichž jsem spoluautorem, dostaly cenu Anděl.